5 książek dla fanów historii sztuki – pomysł na prezent

Szukasz prezentu pod choinkę, na urodziny lub na inną okazję? Sprawdź nasze pomysły na książki, które ze względu na swoją wyjątkowość doskonale sprawdzą się w tej roli.

Krótka historia sztuki – kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach

Idealny prezent dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z historią sztuki i sympatyczna „ściągawka” dla studentów. Skonstruowana w prosty sposób książka omawia ponad 100 najważniejszych dzieł od rysunków naskalnych w Lascaux po współczesne instalacje i łączy je z najważniejszymi kierunkami, tematami i technikami w malarstwie i rzeźbie. Książkę kupicie np. tutaj.

Pamiętnik Fridy Kahlo z ostatnich 10 lat jej życia

Znajdziemy w nim nie tylko 70 hipnotyzujących akwarel, ale i eksperymenty Kahlo z językiem, figlarne wiersze oraz dowcipne i tajemnicze podpisy. The Diary of Frida Kahlo: An Intimate Self-Portrait można kupić np. tutaj, a więcej o samym pamiętniku przeczytacie tutaj.

Człowiek i jego znaki

To propozycja dla fanów typografii, identyfikacji wizualnej i brandingu. Autor Adrian Frutiger należy do najlepszych europejskich specjalistów komunikacji wizualnej. Książkę można kupić np. tutaj.

Polski design

Historyk sztuki dr hab. Irma Kozina w ciekawy sposób opowiada o kolejach wzornictwa polskiego. Książka pozwala spojrzeć na rozwój deisgnu w naszym kraju już od początku 1900 roku. Książkę można kupić np. tutaj.

Limitowana edycja kart tarota zaprojektowanych przez Salvadora Dalí wraz z książką

TASCHEN wskrzesił wszystkie 78 kart w nowym wydaniu wraz z książką znanego, niemieckiego autora tarota Johannesa Fiebiga oferującą m. in. wyjaśnienia każdej karty oraz praktyczne porady krok po kroku, jak wykonywać odczyty. Więcej o samym zestawie przeczytacie tutaj, a kupić można go np. tutaj.

Co jeszcze dodalibyście do tej listy? Piszcze w komentarzach 🙂

Koniecznie sprawdźcie też naszą listę na pomysły na prezenty dla artystów, odzież inspirowaną sztuką oraz książkowe premiery 2019 idealne na prezent.

Zostaw komentarz

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 książek idealnych na prezent na Święta – Detalistka

[…] 5 książek dla fanów historii sztuki na zaprzyjaźnionym blogu KUKULTURZE.PL […]

trackback
Odzież inspirowana sztuką - KuKulturze.pl

[…] więcej pomysłów na prezent znajdziecie w innych naszych poradnikach: 5 książek dla fanów historii sztuki oraz 10,5 pomysłu na prezent dla […]