Buff Diss i jego murale z taśmy klejącej

Buff Diss jest znany na całym świecie ze swojego pionierskiego wykorzystania… taśmy klejącej! To właśnie wyklejanie, a nie malowanie murali buduje jego charakterystyczny styl oparty na liniach.

Diss dał się poznać szerokiej publiczności jako bardzo awangardowy artysta uliczny. Swoją karierę rozpoczął pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a jego prace po raz pierwszy pojawiły się na ulicach i murach Melbourne – później przyszedł czas między innymi na Tokio, Nowy Jork i Berlin.

W swojej sztuce reinterpretuje przestrzenie, w których tworzy używając środowiska miasta nie jako pustego płótna, ale żywej tkanki i miejsca z głęboką historią – dążąc do stworzenia z nim relacji. Jego projekty są bardzo przemyślane i choć każdy z nich można docenić sam w sobie, to sposób, w jaki Buff łączy je z elementami ulicy potęguje wrażenia i skłania do dalszych rozważań.

Taśma przez przypadek stała się moim głównym medium. Chciałem użyć jej jako narzędzia, ale potem zobaczyłem, że linie taśmy są same w sobie rysunkami.

Buff Diss

Niezależnie od projektu, każde dzieło stworzone przez Dissa jest odpowiedzią na charakter powierzchni, z którą pracuje. Powtarzalność linii (a w nowszych pracach i koloru) nie tylko urzeka wizualnie, ale także oddaje złożoność ruchu i przestrzeni.

autor: Ewa Nykiel-Kaczyńska

co-founder | redaktor

Zostaw komentarz