Strona głównaAktualnościDomowa elektronika

Domowa elektronika

Wielu z nas słyszało o tym, że obecnie można sobie z użyciem smartfona ustawić rolety w domu i to wtedy, gdy jesteśmy w pracy. Tego typu sztuczka jest osiągalną dzięki aplikacji, która może być nawet ta darmową. Podobnie można złożyć lub rozłożyć markizę nad tarasem, czyli tę którą rozkłada silnik elektryczny. Dodatkowo można też tak ustawiać klimatyzatory w domach i nawet ten piecyk gazowy lub elektryczny. Centrale powiązane z alarmem, czujnikami i kamerami także ustawia się za pomocą aplikacji w smartfonie. Jednym słowem dąży się do tego by niemal każdy dom stał się tym elektronicznym i co najistotniejsze jakiś czas temu tego typu domowe ułatwienia były dość drogimi, ale obecnie te dodatki do domu tanieją, a za pomocą smartfona da się też otworzyć bramę na posesję oraz bramę garażową, czyli możemy wjechać do garażu bez wychodzenia z auta. W tym rzecz jasna tkwi ten bardzo ważny plus, bo chcemy by z biegiem lat było nam łatwiej. Taka łatwość polega na tym, że wtedy gdy pogoda nie sprzyja nam nie musimy wychodzić z auta, po to by otworzyć bramę, bo jeśli intensywnie pada, to zapewne zmokniemy i na dokładkę możemy zachorować.

Czy elektronika czyni nas ludźmi mniej wszechstronnymi?

Można sporo rozmawiać o tym, czy wszystkie gadżety do inteligentnego domu w pewnym stopniu nas odmieniają, ale one i powiązane z nimi aplikacje tworzy się po to, by ułatwić nam życie. Mowa tu o tym, że to wszystko ma uczynić nasze życie prostszym i dać nam czas na to co jest ważniejsze, czyli więcej czasu na to rozmawianie z członkami rodziny i więcej czasu na wypoczynek na naszej prywatnej działce rekreacyjnej ze stawem. Tego typu sprawy się liczą i jeśli ta rozbudowana elektronika może znacznie więcej wykonać za nas, to tym lepiej. Dodatkowo ten czas, czyli te cenne minuty to też coś ważnego, bo to teoretycznie możliwość upiększania naszego własnego modelu pancernika, który stoi w domu na komodzie w salonie. Dlatego czas się liczy i co równie ważne da się go wykorzystać w dowolny sposób, czyli taki elektroniczny dom daje nam nawet szanse na to, by zająć się naprawą naszego samochodu w garażu.

Czy będzie jeszcze łatwiej?

Elektronika w domu, czyli ta powiązana z roletami, klimatyzatorami i bramami niebawem będzie się łączyć też z ekspresem do kawy, a konkretniej w domu przyszykuje się dla nas kawa i to dokładnie wtedy gdy będziemy już pod własnym domem. Tego typu ułatwienie życia to bardzo ważny plus, choć ekspres będzie musiał być tym zaprogramowanym i wypełnionym odpowiednim typem kawy sypanej jeszcze przed naszym wyjazdem do pracy i w tym też tkwią drobne utrudnienia.

POWIĄZANE POSTY