Dziecięce obrazy wielkich mistrzów

Nie każdy od początku zapowiada się na geniusza, ale trzeba przyznać, że w poniższych przypadkach nie można było przejść obok tych talentów obojętnie. Oto kilka wczesnych dzieł wielkich artystów!

Salvador Dalí

Swój pierwszy (znaczący) obraz „Krajobraz w pobliżu Figueras” namalował w wieku 6 lat. Jak widać, wtedy jeszcze nic nie zapowiadało jego surrealistycznej kariery 😉

Pablo Picasso

Tę pracę zatytułowaną „Pikador” Pablo Picasso namalował w 1890 roku w wieku 8 lat.

Legenda głosi, że ojciec Pablo z jakiegoś powodu został wywołany z gabinetu, gdzie pracował nad obrazem przedstawiającym gołębie. Po powrocie zauważył, że młody Pablo dokończył jego obraz. Mistrzostwo 13-letniego syna miało spowodować, że ojciec symbolicznie oddał Pablo swoje pędzle odtąd niczego już nie malując.

Andy Warhol

Portret aktora Rudy’ego Vallee’a został stworzona przez niego w wieku 10 lat (jest to pierwsza znana do tej pory praca mistrza pop-artu).

Paul Klee

Azor otrzymuje pochwałę od Madame Grenouillet„, „Powóz konny” i „Dama z parasolem” powstały w latach 1883 – 1885. Autor miał nie więcej, niż 6 lat.

Claude Monet

Wczesne prace Moneta to głównie karykatury. Ten „portret mężczyzny” został narysowany przez niego w wieku 15 lat. Był już wtedy sławny w rodzimym Hawrze, a swoje prace sprzedawał po około 20 franków.

Michał Anioł

Kuszenie św. Antoniego” zostało namalowane przez niego w wieku 13 lat. Obecnie jest jednym z najdroższych dzieł namalowanych przez dziecko, a jego cena rynkowa to około 6 milionów dolarów.

Zostaw komentarz

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
10 ciekawostek z życia i twórczości Andy'ego Warhola - KuKulturze.pl

[…] Zobacz inne dziecięce obrazy wielkich mistrzów […]

trackback
Znajdź swój dziecięcy rysunek. – Strona internatu SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie

[…] Zobacz dziecięce rysunki wielkich mistrzowie, niektóre bardzo ambitne a inne przecietne. https://kukulturze.pl/dzieciece-obrazy-wielkich-mistrzow/ […]