Lato w Muzeum Śląskim – cykl warsztatów letnich dla dzieci i młodzieży

Muzeum Śląskie zaprasza na cykl warsztatów skierowanych zarówno do najmłodszych widzów jak i młodzieży. Szereg wakacyjnych wydarzeń to dobra okazja do rozwijania twórczych aktywności. W repertuarze znajdują się m.in. warsztaty animacji poklatkowej, plenerowe warsztaty malarskie czy warsztaty w pasiece.

Fundacja Wielki Człowiek – Warsztaty Animacji See the Sound

See the Sound to weekendowe warsztaty animacji poklatkowej i kreacji dźwięku prowadzone przez Wojtka Kukuczkę i Jacka Czarkowskiego. Warsztaty kierowane są do osób zarówno zaawansowanych w dziedzinie fotografii i animacji, jak i do całkowicie początkujących uczestników. Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest posiadanie aparatu cyfrowego oraz statywu. Program jest każdorazowo profilowany pod wymagania określonej grupy warsztatowiczów. Podsumowaniem 3-dniowego cyklu weekendowego jest pokaz finałowy, na którym prezentowane są realizacje kursantów wykonane podczas warsztatów.
Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane do osób powyżej 14 roku życia. Obowiązują wcześniejsze zapisy: [email protected] lub telefonicznie 691 156 476

Terminy warsztatów to:
24-26.07
21-23.08
28-30.08

Letnie Plenery Malarskie

Plenerowe warsztaty malarskie to okazja do rozwijania twórczej aktywności. W otoczeniu nowoczesnej architektury kompleksu budynków pokopalnianych powstaną obrazy, które mogą się stać wyjątkową pamiątką z wizyty w muzeum. W tworzeniu obrazów wykonanych na profesjonalnym podobraziu pomoże nasza edukatorka. Dla każdego z uczestników będzie przygotowany zestaw malarski, farby akrylowe, paleta malarska, pędzle oraz sztaluga. W razie niepogody spotkanie odbędzie się w budynku dawnej Stolarni.
Do udziału w zajęciach zapraszamy uczestników w wieku od 6 do 16 lat.

Terminy warsztatów malarskich:
25.07. godz. 11.00
22.08. godz. 11.00

Warsztaty w Pasiece – Tajemnice Pszczelego Ula

Muzeum Śląskie zaprasza rodziny i opiekunów z dziećmi na warsztaty w pasiece. W ramach tych zajęć będzie można zajrzeć do ula i poznać proces powstawania miodu. Uczestnicy zobaczą także jak wygląda pszczela królowa i dowiedzą się dlaczego tak ważne jest zapylanie roślin. Zapewnione są stroje pszczelarskie, przeszkolenie oraz materiały edukacyjne. Będzie też można spróbować miodu.

Terminy warsztatów pszczelarskich:
19.07. godz. 11.00
24.07. godz. 17.00

Szczegóły oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej muzeum.

Zostaw komentarz