Modelarstwo

Niektórzy z nas bawią się w to modelarstwo i traktują coś w tym stylu dość poważnie. Mowa tu konkretnie o tym, że nie kupują modelu auta lub helikoptera wartego tyle, co ta typowa para markowych butów. Wydaje się, że takie dość okrojone podejście do modelarstwa to błąd dość wielu z nas, ale niewielu chce podejść do tego poważniej, czyli tworzyć modele pancerników z okresu drugiej wojny światowej z jakichś kawałków blachy, drutów i drewna, tylko po to by takowy mieć lub po jakimś czasie sprzedać w sieci za równowartość kilku miesięcznych pensji. Tego typu motywacja związana z modelarstwem wyróżnia niewielu z nas i zazwyczaj są to ludzie, którzy są już na emeryturze i na dokładkę mają też możliwości we własnym domu lub mieszkaniu do składania tego typu modeli. Wytwarzanie ich detali  składanie na miejscu trwa rzecz jasna wiele miesięcy i bardzo często jest to czas stracony dla osób nie wtajemniczonych w te tematy, ale składać da się nie tylko te modele statków wojennych, bo one to tylko część tego typu pasji. Równie dobrze można zająć się tymi wiekowymi samolotami wojskowymi, czyli tworzeniem sporych modeli takowych.

Samoloty.

Niektórzy z nas pasjonują się samolotami wojskowymi, czyli składają spore modele takowych i to w bardzo dokładny sposób. Mowa tu o tym, że te osoby nie zapominają nawet o tym najmniejszym z detali. Detale takowe muszą rzecz jasna samodzielnie wytwarzać z jakiejś pianki modelarskiej z rozmaitych tworzyw lub nawet z drewna, a na samym końcu trzeba jeszcze taki model we właściwy sposób pomalować. Ta praca zajmuje miesiące, a nawet grubo ponad rok i jest dość skomplikowaną dla wielu z nas. Warto też i pamiętać o tym, że stopień tego skomplikowania urośnie, jeśli chcemy by był to taki w pełni sprawny model latający, bo wtedy musi mieć on solidną konstrukcję i na dokładkę silniki, które taki samolot uniosą. Same silniki już są tymi dość drogimi, bo mogą być one elektrycznymi lub spalinowymi, a nawet tymi małymi odrzutowymi. Wszystko to brzmi rzecz jasna dość specyficznie i co równie istotne wielu ludzi nie chce się w to bawić ze względu na koszty.

Koszty.

Może i modelarstwo polegające na składani pewnych modeli zaliczanych do małych i z zestawów wiele nie kosztuje, ale już jakiś spory model statku wykonany z tego, co popadnie może nas kosztować zaskakująco wiele. Mowa tu rzecz jasna o samych godzinach pracy przy takowym, które są naszym wkładem. Problem tkwi też i w tym, że jeśli jest to model bardziej zaawansowany, czyli coś takiego jak latający samolot, to koszt jeszcze bardziej podskoczy do góry.

POWIĄZANE POSTY