Prześlij zdjęcie i pomóż odbudować zamek Shuri

Główne budowle zamku Shuri na południowej wyspie Okinawa spłonęły w październiku 2019r. Teraz międzynarodowa grupa wolontariuszy ma nadzieję na rekonstrukcję miejsca światowego dziedzictwa UNESCO.

„Nasz Shurijo” chce stworzyć wirtualny model 3D używając filmów i zdjęć, ale aby odtworzyć budynek, grupa potrzebuje jak największej ilości materiałów – dlatego wystosowała prośbę do turystów o przesłanie fotografii zamku. Tym sposobem każdy, kto kiedykolwiek odwiedził Okinawę i sfotografował budynek, może przyczynić się do projektu.

Do 30 grudnia, tydzień po ukazaniu się pierwszego modelu na Twitterze zebrano ponad 30000 zdjęć od prawie 3000 osób na całym świecie.

Naszym celem jest milion zdjęć, ponieważ im więcej ich użyjemy, tym wyższą jakość modelu uda nam się otrzymać.

mówi prowadząca projekt Rei Kawakami

Pamiętajcie, że i Wy możecie pomóc, nawet jeśli nie posiadacie zdjęć zamku. Poinformujcie o akcji rodzinę i znajomych, którzy mieli okazję być w Japonii, udostępnijcie informację o zbiórce fotografii w mediach społecznościowych oraz na podróżniczych grupach i forach tematycznych. Razem pomóżmy odbudować ten piękny okaz architektury, choćby wirtualnie!

Zostaw komentarz