Wybierz się w podróż do wnętrza obrazu Vincenta Van Gogha

Charakterystyczna wizja rzeczywistości wyrażona w jego obrazach wciąż urzeka nas swoją wyjątkowością. Teraz dzięki cyfrowej wizualizacji możemy dosłownie przenieść się do wnętrza jednego z największych dzieł Vincenta Van Gogha.

Gwieździstą noc (i nie tylko) możemy zobaczyć, a raczej „zanurzyć się w niej” podczas cyfrowej wystawy w Atelier des Lumières w Paryżu. Przestrzeń wystawowa została zorganizowana w starej odlewni, którą wyposażono w zestaw projektorów i system dźwiękowy. Projekcja odbywa się na wszystkich powierzchniach Atelier.

źródło zdjęcia: www.atelier-lumieres.com
źródło zdjęcia: www.facebook.com/AtelierLumieres/
źródło zdjęcia: www.facebook.com/AtelierLumieres/

Wystawa przedstawia także biografię artysty i przenosi widzów do Neunen, Arles, Paryża, Saint-Rémy-de-Provence i Auvers-sur-Oise, a nawet do Japonii – o której marzył van Gogh.

źródło zdjęcia: www.atelier-lumieres.com
źródło zdjęcia: www.atelier-lumieres.com

Wystawa będzie działać do końca 2019 roku. Wszystkim, którzy planują ją odwiedzić polecamy pobranie specjalnej aplikacji z komentarzami do arcydzieł. Stanowi to także dodatkową warstwę tego wyszukanego doświadczenia audiowizualnego. Pomimo zastosowania nowoczesnej technologii muzealnej wystawa czerpie wszystkie swoje estetyczne inspiracje z obrazów XIX-wiecznych. To niezwykłe doświadczenie, które pokazuje również, że ponad 100 lat po śmierci Van Gogha ludzkość nadal używa całej swojej pomysłowości, aby zobaczyć świat tak, jak on.


Zostaw komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments