Wybierz się w podróż do wnętrza obrazu Vincenta Van Gogha

Charakterystyczna wizja rzeczywistości wyrażona w jego obrazach wciąż urzeka nas swoją wyjątkowością. Teraz dzięki cyfrowej wizualizacji możemy dosłownie przenieść się do wnętrza jednego z największych dzieł Vincenta Van Gogha.

Gwieździstą noc (i nie tylko) możemy zobaczyć, a raczej „zanurzyć się w niej” podczas cyfrowej wystawy w Atelier des Lumières w Paryżu. Przestrzeń wystawowa została zorganizowana w starej odlewni, którą wyposażono w zestaw projektorów i system dźwiękowy. Projekcja odbywa się na wszystkich powierzchniach Atelier.

źródło zdjęcia: www.atelier-lumieres.com
źródło zdjęcia: www.facebook.com/AtelierLumieres/
źródło zdjęcia: www.facebook.com/AtelierLumieres/

Wystawa przedstawia także biografię artysty i przenosi widzów do Neunen, Arles, Paryża, Saint-Rémy-de-Provence i Auvers-sur-Oise, a nawet do Japonii – o której marzył van Gogh.

źródło zdjęcia: www.atelier-lumieres.com
źródło zdjęcia: www.atelier-lumieres.com

Wystawa będzie działać do końca 2019 roku. Wszystkim, którzy planują ją odwiedzić polecamy pobranie specjalnej aplikacji z komentarzami do arcydzieł. Stanowi to także dodatkową warstwę tego wyszukanego doświadczenia audiowizualnego. Pomimo zastosowania nowoczesnej technologii muzealnej wystawa czerpie wszystkie swoje estetyczne inspiracje z obrazów XIX-wiecznych. To niezwykłe doświadczenie, które pokazuje również, że ponad 100 lat po śmierci Van Gogha ludzkość nadal używa całej swojej pomysłowości, aby zobaczyć świat tak, jak on.


Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o