Strona głównaTeatrPoznaj z nami wrocławskie teatry

Poznaj z nami wrocławskie teatry

Poznaj z nami wrocławskie teatry

Oglądanie sztuki teatralnej to bardzo duże przeżycie, które pozwala na chwilę oderwać się od codzienności. Dobry spektakl teatralny porusza nas od środka i pozwala spojrzeć na świat z nowej, świeższej perspektywy. Duże miasta, takie jak Wrocław, cieszą się bardzo bogatą ofertą wielu teatrów. Wieczór w teatrze to doskonały sposób na zagospodarowanie https://kukulturze.pl/co-robic-jesienia długiego jesiennego wieczoru.

Wrocławski teatr muzyczny Capitol

Teatr Muzyczny Capitol to miejsce, które jest związane z teatralną tradycją. Jednocześnie jest on bardzo otwarty na nowe i oryginalne formy muzyczne i teatralne. W tym teatrze możemy obejrzeć sztuki przygotowane zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych widzów. Budynek teatru prezentuje jedne z nielicznych zachowanych wnętrz w styli art deco w Polsce. Wnętrza te są uznawane za jedne z najpiękniejszych sal teatralnych w naszym kraju.

Teatr Capitol we Wrocławiu to trzy sceny, które pozwalają widzom wchodzić w inteligentny dialog z twórcami spektaklu. Na deskach tego teatru można zobaczyć spektakle o charakterze rozrywkowym. Ale nie tylko. W tym teatrze wystawiane są także adaptacje polskiej i światowej literatury. Twórcy teatru wierzą, że ich rolą jest zaspokajanie potrzeb i aspiracji kulturalnych społeczeństwa.

Na głównej scenie wrocławskiego teatru Capitol, można obejrzeć m. in. spektakl Mock. Czarna burleska, którego scenariusz został opracowany na motywach powieści Marka Krajewskiego. W spektaklu nie ma żadnych scen mówionych. Całość sztuki jest śpiewana.

Teatr Polski we Wrocławiu

Teatr Polski to teatr dramatyczny. Składa się z trzech scen. W głównej siedzibie teatru znajduje się scena im. Jerzego Grzegorzewskiego. Pozostałe sceny to scena kameralna i scena na Świebodzkim. Wszystkie ze scen zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W repertuarze teatru odnajdziemy spektakle dramatyczne, komediowe, jak również nowatorskie przedstawienia i klasyki sztuki teatralnej.

Na deskach teatru można podziwiać m.in. adaptacje kultowej powieści Kena Keseya – Lot nad Kukułczym Gniazdem. Dzięki adaptacji spektaklu do współczesności, widzowie mają szanse podziwiać fenomenalne, wyraziste kreacje aktorskie. Spektakl ten pozwala na zobaczenie znacznej części zespołu artystycznego teatru, a także trzech tancerzy.

Ten wrocławski teatr prowadzi także projekt edukacyjny dla seniorów. W trakcie trwania projektu edukacji teatralnej, seniorzy, pod okiem specjalistów, przygotowują minispektakle teatralne.

Wrocławski teatr Komedia

Teatr ten powstał jako rozwinięcie działalności wrocławskiego Teatru Poniedziałkowego. Swoją działalność rozpoczął w 1997 roku. Spektakle komediowe przygotowywane w tym teatrze cieszą się ogromną popularnością. Pozwalają oderwać się od codziennych problemów, przy jednoczesnym podziwianiu utalentowanych aktorów i aktorek.

Wśród wielu fantastycznych sztuk teatralnych, można podziwiać spektakl, który został uznany za najlepszy na londyńskim West Endzie. Sztukę The Play That Goes Wrong, możemy we Wrocławiu oglądać pod polskim tytułem: Nic nie gra. Sztuka ta opowiada o kulisach tworzenia amatorskiego teatru, a także o ogromnym zaangażowaniu aktorów – amatorów, którzy w grę wkładają całe swoje serce.

Teatr ten występuje także gościnnie na deskach teatrów i domów kultury dużych, jak i małych miejscowości. Aktorzy podróżują po całej Polsce, chcąc dostarczać rozrywki na bardzo wysokim poziomie. Teatr brał także udział w znanych festiwalach teatralnych.

POWIĄZANE POSTY