Salvador Dalí ożył dzięki sztucznej inteligencji

Muzeum Salvadora Dalí w St. Petersburgu na Florydzie otwarto nową wystawę Dalí Lives wykorzystującą zaawansowaną sztuczną inteligencję, aby przywrócić artystę do życia.

Aby uzyskać maksymalną wiarygodność, sztuczna inteligencja opierała się na ponad 6000 dostępnych zdjęciach i nagraniach Dalego. Twórcy przeanalizowali też i starannie wybrali cytaty artysty na koniec łącząc wszystko tak, aby otrzymać jak najbardziej realistyczny rezultat.

Ostatecznie udało się wyprodukować 45 minut unikalnego materiału zdolnego do wygenerowania ponad 190 000 możliwych scenariuszy, co czyni każdą interakcję wyjątkowym przeżyciem. Wirtualny Dalí może m. in. opowiedzieć zwiedzającym historię swojego życia i porozmawiać z nimi o aktualnej pogodzie.

To w zasadzie przerobiona wersja Dalego. To nie jest osoba ze starannym makijażem, która go gra. To prawdziwy Dalí.

mówi Jeff Goodby z agencji cyfrowej Goodby Silverstein & Partner

Ponadto zakończenie interakcji jest wzbogacone o jedno, niezwykłe doświadczenie. Salvador pyta gości, czy chcieliby zrobić z nim zdjęcie. Jeśli odpowiedź brzmi tak, wirtualny artysta bierze telefon komórkowy i… robi sobie selfie z rozmówcami. Kto z Was chciałby mieć taką fotkę? 😉

Zostaw komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments