Trzy wystawy dla każdego – bez względu na zainteresowania

Nie musisz być wielbicielem sztuki, aby przynajmniej raz w roku wybrać się do galerii i… wyjść z niej zadowolonym. Poniżej prezentuję trzy ekspozycje, które z pewnością zachwycą każdego!

BODY WORLDS & The Cycle of Life

To przede wszystkim imponujące i intrygujące przedsięwzięcie. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, dzięki czemu jej wartość jest niezwykle edukacyjna. Podczas odwiedzin odkrywamy skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wręcz hipnotyzujący widok ludzkich ciał „od środka” przyciąga nas coraz bardziej z każdym kolejnym krokiem! Wszystkie ciała – a jest ich ponad 150 – pochodzą od dawców, którzy jeszcze za życia zgodzili się przekazać je na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu.

National Geographic Photo Ark

Wieloletni projekt realizowany w celu podniesienia świadomości na temat zagrożeń wynikających z alarmującego tempa, w jakim różne gatunki zwierząt znikają z naszej planety. To świetna propozycja, jeśli chcemy wybrać się do galerii całą rodziną. Podczas, kiedy rodzice mogą zachwycić się kunsztem fotografii i zamyślić na tematy egzystencjalne – dzieci i młodzież mają okazję odkryć różnorodność egzotycznej fauny i zyskują okazję do dowiedzenia się czegoś więcej o środowisku naturalnym oraz czyhających na niego zagrożeniach. Przyciągające uwagę portrety ponad 6 tysięcy osobników stały się częścią projektu, nad którym Joel Sartore pracuje od ponad 10 lat.

Kalendarz Pirelli

To propozycja dla odbiorców pełnoletnich. Prezentuje artystyczne fotografie z aktami znanych modelek i aktorek. Ich autorem jest Albert Watson, jeden z najlepszych portrecistów na świecie. Artysta ma na koncie m.in. ponad 100 okładek Vogue’a, kampanie reklamowe dla klientów takich jak Prada, Chanel i Levis. Watson zrobił również sławne zdjęcia Alfreda Hitchcocka trzymającego skubaną gęś oraz portret nagiej Kate Moss na jej 19. urodziny – a to tylko czubek góry lodowej jego artystycznego dorobku.

Odwiedź oficjalną stronę Kalendarza, aby sprawdzić jak będzie wyglądał w tym roku >>> http://pirellicalendar.pirelli.com/en/home

Która propozycja spodobała Wam się najbardziej? Teraz pozostaje tylko sprawdzić, kiedy wystawa pojawi się w Waszej najbliższej okolicy 😉

Zostaw komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments