Utknąłeś w domu? Te 12 słynnych muzeów oferuje wirtualne spacery

Od starożytności po sztukę współczesną – odwiedź jedne z najpiękniejszych muzeów na świecie nie ruszając się z kanapy 🙂

Guggenheim Museum, Nowy Jork

Funkcja Google Street View pozwala odwiedzającym zwiedzać słynne spiralne schody Guggenheima bez wychodzenia z domu. Stamtąd możesz odkryć niesamowite dzieła sztuki z epoki impresjonizmu, postimpresjonizmu, nowoczesności i współczesności.
> WIRTUALNY SPACER <

Musée d’Orsay, Paryż

Podczas wirtualnego spaceru można zobaczyć dziesiątki słynnych dzieł francuskich artystów, którzy tworzyli w latach 1848-1914, między innymi Moneta, Cézanne’a i Gauguina.
> WIRTUALNY SPACER <

British Museum, Londyn

To kultowe muzeum znajdujące się w sercu Londynu pozwala wirtualnym zwiedzającym zwiedzić Wielki Dwór, odkryć starożytny Kamień z Rosetty i egipskie mumie. Możesz również znaleźć setki artefaktów.
> WIRTUALNY SPACER <

National Gallery of Art, Waszyngton

To słynne amerykańskie muzeum oferuje online dwie expozycje (za pośrednictwem Google). Pierwsza to wystawa amerykańskiej mody z lat 1740–1895, w tym wiele renderingów ubrań z epoki kolonialnej i rewolucyjnej. Druga to zbiór prac holenderskiego malarza barokowego Johannesa Vermeera.
> WIRTUALNY SPACER <

National Museum of Modern and Contemporary Art, Seul

Wirtualna wycieczka Google pozwala na zwiedzenie sześciu pięter budynku pełnego sztuki współczesnej z Korei i całego świata.
> WIRTUALNY SPACER <

Rijksmuseum, Amsterdam

Fantastyczny zbiór dzieł z holenderskiego złotego wieku, w tym wiele obrazów autorstwa Vermeera i Rembrandta. W 80 galeriach 8 000 obiektów opowiada historię 800 lat holenderskiej sztuki i historii.
> WIRTUALNY SPACER <

źródło zdjęcia: Google Street View

Van Gogh Museum, Amsterdam

Każdy fan tego niezwykłego malarza może zobaczyć największą kolekcję jego dzieł – w tym ponad 200 obrazów, 500 rysunków i więcej 750 osobistych listów.
> WIRTUALNY SPACER <

Pergamon Museum, Berlin

Jedno z największych muzeów w Niemczech – Pergamon – ma wiele do zaoferowania. Znajduje się w nim wiele starożytnych artefaktów, w tym Brama Isztar i oczywiście… Ołtarz Pergamon (Wielki Ołtarz Zeusa).
> WIRTUALNY SPACER <

National Museum of Anthropology, Meksyk

Zbudowane w 1964 roku muzeum jest poświęcone archeologii i historii meksykańskiego dziedzictwa przedhiszpańskiego. Oferuje 23 sale wystawowe wypełnione starożytnymi artefaktami, w tym niektóre z cywilizacji Majów.
> WIRTUALNY SPACER <

MASP, Sao Paulo

To pierwsze, nowoczesne muzeum w Brazylii. Dzieła umieszczone zostały na przezroczystych ramkach z pleksiglasu sprawiając wrażenie, jakby wisiały w powietrzu.
> WIRTUALNY SPACER <

The J. Paul Getty Museum, Los Angeles

Wybierz się na wycieczkę Street View, aby odkryć ogromną kolekcję europejskich obrazów, rysunków, rzeźb, rękopisów i fotografii – niektóre dzieła pochodzą nawet z VIII w.
> WIRTUALNY SPACER <

Uffizi Gallery, Florencja

W tej mniej znanej galerii znajduje się kolekcja dzieł jednej z najsłynniejszych rodzin we Włoszech, de’Medicis. Budynek został zaprojektowany przez Giorgio Vasariego w 1560 roku specjalnie dla Cosimo I de’Medici, ale każdy może wędrować po jego salach z dowolnego miejsca na świecie.
> WIRTUALNY SPACER <

Niestety nie wszystkie popularne muzea i galerie sztuki mogą zostać włączone do kolekcji Google Arts & Culture, ale niektóre muzea oferują inne, cykliczne wydarzenia i wycieczki online – np. Luwr. Aby zobaczyć więcej kolekcji muzeów Google Arts & Culture wystarczy odwiedzić witrynę 😉

Koniecznie zobaczcie również wirtualne spacery po polskich muzeach >>>

Polecamy także:

3 900 stron osobistych notatek Paula Klee dostępnych online

Pełna digitalizacja Codex Atlanticus Leonarda Da Vinci

Digitalizacja prawie 1500 obrazów i rysunków Vincenta van Gogha

Zostaw komentarz

14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Informacja dla seniorów w czasie stanu zagrożenia epidemicznego « Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

[…] może słynne ⇒ Muzea świata oferujące wirtualne […]

trackback
zspkampinos » Materiały do nauki

[…] Wirtualne spacery po muzeach […]

trackback
Zdalne nauczanie – propozycje katechetów #2 – Dla Katechety

[…] Wirtualne muzeum […]

trackback
Wirtualnie w muzeach świata - Ośrodek Wsparcia PARTNERZY

[…] drzwi on-line. Serdecznie polecamy wizytę w znanych miejscach w całego świata. Pod tym linkiem: MUZEA możecie wybrać muzeum, które chcecie zwiedzić i przeżyć niedostępną dotąd dla wielu […]

trackback
D (karolmatusiak) | Pearltrees

[…] Utknąłeś w domu? Te 12 słynnych muzeów oferuje wirtualne spacery – KuKulturze.pl. Od starożytności po sztukę współczesną – odwiedź jedne z najpiękniejszych muzeów na świecie nie ruszając się z kanapy Guggenheim Museum, Nowy Jork Funkcja Google Street View pozwala odwiedzającym zwiedzać słynne spiralne schody Guggenheima bez wychodzenia z domu. Stamtąd możesz odkryć niesamowite dzieła sztuki z epoki impresjonizmu, postimpresjonizmu, nowoczesności i współczesności. > WIRTUALNY SPACER < Musée d’Orsay, Paryż Podczas wirtualnego spaceru można zobaczyć dziesiątki słynnych dzieł francuskich artystów, którzy tworzyli w latach 1848-1914, między innymi Moneta, Cézanne’a i Gauguina. > WIRTUALNY SPACER < British Museum, Londyn To kultowe… Czytaj więcej »

trackback
Muzea | Pearltrees

[…] Paweł Jarzębiński MOŻLIWOŚCI SYSTEMU: 1. ŁADOWANIE PANORAM Ładowanie panoram odbywa się poprzez przechodzenie z jednej panoramy na drugą w formie przenikania i automatycznego ładowania, przez co ma się wrażenie ciągłości, tak jakbyśmy oglądali film. W panoramie można poruszać się na dwa sposoby: a) myszką – przeciągnij i upuść tak jak w street view google, b) klawiaturą (opcja dla osób słabowidzących); 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. Utknąłeś w domu? Te 12 słynnych muzeów oferuje wirtualne spacery – KuKulturze.pl.… Czytaj więcej »

trackback
” Czytanie to najlepszy sposób uczenia się ” – biblioteka szkolna poleca portale internetowe - ZSP Książ Wielki

[…] Zapraszam do wirtualnego zwiedzania najpiękniejszych muzeów na świecie i w Polsce https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/ […]

trackback
Ponad 200 katalogów z wystaw w Muzeum Guggenheima czeka na fanów sztuki współczesnej - KuKulturze.pl

[…] może zainteresuje Cię również wirtualny spacer po Muzeum Guggenheima i nie […]

trackback
Międzynarodowy Dzień Muzeów – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gębicach

[…] /https://kukulturze.pl/utknales-w-domu-te-12-slynnych-muzeow-oferuje-wirtualne-spacery/ Dajcie znać gdzie byliście, co widzieliście i co Wam się najbardziej podobało 🙂 A […]

trackback
Luwr odnotował 10,5 mln wirtualnych odwiedzin w czasie kwarantanny - KuKulturze.pl

[…] ZOBACZ TAKŻE 12 MUZEÓW OFERUJĄCYCH WIRTUALNE SPACERY […]

trackback
Wirtualna wizyta w Niebieskim Domu Fridy Kahlo - KuKulturze.pl

[…] ZOBACZ TAKŻE: Utknąłeś w domu? Te 12 słynnych muzeów oferuje wirtualne spacery […]

trackback
Wirtualne spacery po muzeach | TWOJE GLUBCZYCE

[…] 1. Utknąłeś w domu? Te 12 słynnych muzeów oferuje wirtualne spacery […]

trackback
Kultura i sztuka ONLINE-ŚWIAT – ZSP nr 2 w Bartoszycach

[…] 12 słynnych muzeów, […]

trackback
Nadzieja w formie sztuki w czasach pandemii - Paprotek.news

[…] Zobacz: Gdzie możesz odwiedzić wystawy w sposób wirtualny! […]