W czasie kwarantanny Luwr odnotował 10,5 mln wirtualnych odwiedzin

10,5 mln wirtualnych odwiedzin odnotowanych w ciągu 71 dni (od 12 marca do 22 maja), to niewiele mniej niż w całym 2019 roku, kiedy muzeum fizycznie odwiedziło 14,1 mln osób.

Najwięcej e-odwiedzin odnotowano w pierwszych tygodniach obowiązywania we Francji izolacji społecznej – było to średnio 330 tys. wizyt dziennie. Zdecydowana większość (90%) zwiedzających korzystała z aplikacji w językach innych niż francuski, a najwięcej odwiedzin odnotowywano z USA i Chin.

ODWIEDŹ LUWR ONLINE POD TYM LINKIEM

Personel muzeum obiecuje rozwijanie kolejnych aplikacji umożliwiających wirtualne oglądanie kolekcji, ponieważ na razie nie jest znana data ponownego otwarcia Luwru. Powodem są obostrzenia obowiązujące w Ile-de-France, w którym utrzymuje się wysoka liczba zakażeń koronawirusem. Władze placówki nieoficjalnie informują, że muzeum zostanie otwarte prawdopodobnie latem, ale wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także serwis dla dzieci petitlouvre.louvre.fr oraz uwielbiana przez internautów mobilna aplikacja umożliwiająca oglądanie portretu Mony Lisy autorstwa Leonarda da Vinci.

ZOBACZ TAKŻE 12 MUZEÓW OFERUJĄCYCH WIRTUALNE SPACERY

Zostaw komentarz