“W poszukiwaniu Julii” Kalendarz Pirelli 2020

Kalendarz Pirelli 2020 „Looking for Juliet”, którego premiera miała miejsce w Weronie w Teatro Filarmonico, czerpie inspirację z ponadczasowego dramatu Szekspira. W 47. edycji kalendarza wykorzystano „Julię, która istnieje w każdej kobiecie”. Po raz pierwszy w historii fotografiom towarzyszy także krótki film.

Prezentacji edycji 2020 przewodniczyła amerykańska aktorka Whoopi Goldberg recytując niektóre fragmenty sztuki Szekspira i dzieląc się osobistymi refleksjami na temat kalendarza.

Sesja zdjęciowa składa się z dwóch faz – w pierwszym przypadku kobiety ukazane są bez makijażu i kostiumów. Wśród nich są Claire Foy, Mia Goth, Chris Lee, Indya Moore, Rosalía, Stella Roversi, Yara Shahidi, Kristen Stewart i Emma Watson, które mają przedstawić wieloaspektową „Julię” w szerokim zakresie emocji i wyrażeń. W drugiej części widzimy już modelki w pełnych kostiumach.

Szukałem czystej duszy, osoby pełnej niewinności, która łączyłaby siłę, piękno, czułość i odwagę. Znalazłem to w mgnieniu oka, w gestach i słowach Emmy i Yary, Indii i Mii. I w uśmiechach i łzach Kristen i Claire. W głosie i pieśniach Chrisa i Rosalii. A w Stelli niewinność. Ponieważ w każdej kobiecie jest Julia i nigdy nie przestanę jej szukać.

Paolo Roversi
Paolo Roversi / kalendarz Pirelli 2020
Paolo Roversi / kalendarz Pirelli 2020

W poniższym filmie możecie zobaczyć kilka scen z backstageu kalendarza. Nie zapomnijcie też odwiedzić oficjalnej strony twórców!

Zostaw komentarz

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Nie będzie kalendarza Pirelli 2021 - KuKulturze.pl

[…] najbardziej znaną historią miłosną Szekspira włoski fotograf stworzył koncepcję „Looking for Juliet”, łącząc po raz pierwszy fotografię – częściowo zrealizowaną w Weronie – z […]