
W poprzedniej części artykułu zaproponowaliśmy Wam wirtualne spacery po najpiękniejszych galeriach i muzeach na świecie, ale nie zapominamy również o Polsce! Sprawdźcie nasze propozycje…
Kopalnia Soli w Wieliczce
To bezcenny zabytek kultury materialnej świata, wpisany w 1978 roku na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO. Chcesz poznać olśniewające oblicze kopalni? Trasa turystyczna liczy ok. 3 km i składa się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów.
> WIRTUALNY SPACER <
Zamek w Malborku
Wzniesiony w kilku etapach od 1280 do poł. XV w. przez zakon krzyżacki, w 1997 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako jeden z najwspanialszych przykładów architektury gotyckiej.
> WIRTUALNY SPACER <
Muzeum Auschwitz-Birkenau
Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.
> WIRTUALNY SPACER <
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery.
> WIRTUALNY SPACER <

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Późnobarokowa rezydencja magnacka, dawna siedziba arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich. W 2007 roku zespół pałacowo-parkowy został wpisany na listę Pomników Historii.
> WIRTUALNY SPACER <
Westerplatte
Wirtualny Spacer po terenie historycznej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte poświęcony jest historii bohaterskiej obrony półwyspu. Został on wzbogacony o mapy, archiwalne filmy, relacje obrońców Westerplatte z Archiwum Polskiego Radia oraz nagrania ich wcześniej niepublikowanych wspomnień. Przy realizacji nowatorskiego projektu powstało ok. 100 oryginalnych panoram Westerplatte, w które wkomponowano czterdzieści archiwalnych fotografii i ponad 30 nagrań historycznych relacji obrońców. Ciekawą opcją możliwość wykonania pamiątkowej pocztówki i jej dalszego przesłania lub udostępnienia. W historycznej prezentacji wykorzystano m.in. zasoby Muzeum II Wojny Światowej, Archiwum Państwowego w Gdańsku czy też Muzeum Stutthof w Sztutowie. Zachęcamy do przejścia wszystkich możliwych ścieżek zwiedzania.
> WIRTUALNY SPACER <
Zamek Królewski w Warszawie
Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej. W 1980 Zamek Królewski wraz ze Starym Miastem został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w 1994 wraz z historycznym zespołem miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem Królewskim został uznany za pomnik historii.
> WIRTUALNY SPACER <
Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie
Muzeum powstało z inicjatywy Stowarzyszenia ClassiC Gniezno. Założyciele proponują cykliczne wystawy o tematyce motocyklowej oraz pokazy zabytków techniki. Prezentowane eksponaty odnawiane są ze szczególną dbałością o zachowanie oryginalności i przywróceniem 100% sprawności.
> WIRTUALNY SPACER 1 <
> WIRTUALNY SPACER 2 <
Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
Muzeum jest instytucją zajmującą się głównie dziedzictwem polskiego średniowiecza oraz historią Gniezna i regionu. Posiada zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne; prowadzi działalność naukowo-badawczą, wydawniczą oraz edukacyjną w ramach lekcji muzealnych.
> WIRTUALNY SPACER <
Co jeszcze dodalibyście do tej listy? Koniecznie napiszcie nam w komentarzach 🙂
[…] Koniecznie zobaczcie również wirtualne spacery po polskich muzeach >>> […]
[…] Sprzed ekranu komputera można wybrać się również na spacer po Polskich muzeach […]
[…] Uczniowie, w wolnej chwili zachęcamy to obcowania ze sztuką, jak? Wirtualnie oczywiście! Pod tym linkiem znajdziecie adresy, pod którymi kryją się wirtualne […]
[…] ” Czytanie to najlepszy sposób uczenia się ” biblioteka szkolna poleca portale internetowe. https://calapolskaczytadzieciom.pl– strona promuje wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, https://wolnelektury.pl/- biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo, https://lektury.gov.pl/ – To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania. Polecam lektury na ekranie: https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909 https://whatnext.pl/tvp-kultura-pokaze-ekranizacje-lektur-dla-uczniow/ Pomysły i ciekawe materiały edukacyjne w formie zabawy znajdziecie na stronie: https://czasdzieci.pl/krakow/ Polecam bajki dla dzieci do słuchania – Bajkowisko… Czytaj więcej »
[…] Potrzebujecie dodatkowego zaproszenia? Zapraszamy na wirtualny spacer po Muzeum. […]