Wirtualne zwiedzanie galerii Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury

Galeria Zdzisława Beksińskiego mieści się w NCK od 2016 r., ale dopiero od teraz internauci mają możliwość wirtualnego spaceru po wystawie stałej. Na ekspozycji zobaczyć można 50 obrazów, w większości pochodzących z lat 80. XX w., z tzw. okresu fantastycznego w twórczości malarza.

Zdaniem krytyków, to wówczas powstawały jego najbardziej znane obrazy – ikoniczne z dzisiejszej perspektywy. Prezentację uzupełnia kilkanaście prac z ostatnich lat życia ukazujących zwrot malarza ku bardziej ascetycznym formom wyrazu.

WIRTUALNĄ GALERIĘ MOŻNA ZWIEDZIĆ POD TYM LINKIEM

Udostępnienie online galerii zamordowanego 15 lat temu artysty jest jedną z wielu propozycji NCK w dobie pandemii koronawirusa. Na swojej stronie internetowej placówka umożliwia też m.in. wirtualne zwiedzenie wystawy „Niepamięci”, upamiętniającej 80. rocznicę zbrodni katyńskiej, a także nagrania spektakli, filmów, koncertów.

Zostaw komentarz

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Wirtualny spacer po galerii Jerzego Dudy-Gracza - KuKulturze.pl

[…] to kolejna udostępniona przez NCK do wirtualnego zwiedzania galeria. Od 25 kwietnia możliwy jest spacer po galerii obrazów Zdzisława Beksińskiego, którą – jak podało NCK – tylko w pierwszy weekend otwarcia obejrzało za pośrednictwem […]

trackback
Obraz Zdzisława Beksińskiego sprzedany za rekordową kwotę - KuKulturze.pl

[…] Zobacz także: WIRTUALNE ZWIEDZANIE GALERII ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO W NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY […]