Strona głównaFilmWzruszające filmy

Wzruszające filmy

Wzruszające filmy opowiadają najczęściej o bardzo trudnych sytuacjach życiowych. Często jednak bohaterowie potrafią mimo wszystko odnajdywać jasne strony swojego położenia, a to dzięki więziom, jakie nawiązują.

Wzruszające filmy pozwalają zatopić się we wciągającej historii, przez którą w oku zakręci nam się łezka.

Filmy niejednokrotnie mają taką siłę, że poruszają w nas najcieńsze struny i dostarczają niesamowitych emocji. Bywa, że filmy potrafią nawet odmienić nasze życie, dać nam inne spojrzenie na otaczający świat.

Każdy od czasu do czasu lubi obejrzeć film, który naprawdę porusza. Jakie wzruszające filmy warto obejrzeć? Przekonajmy się.

“Manchester By The Sea”

“Manchester By The Sea” to film w reż. Kennetha Lorengana. Brat Lee umiera – ten zmuszony zostaje do opieki nad Patrickiem, swoim bratankiem. Mimo początkowych przeszkód nawiązują oni ze sobą niezwykłą relację. Ten film opowiada o sile rodzinnych więzi, a także o rzeczach najtrudniejszych, o tragediach, z którymi po prostu trzeba żyć. Mało komu na tym filmie nie zakręci się łza w oku.

“Nietykalni”

“Nietykalni” w reż. Oliviera Nakache i Erica Toledano to film o pokonywaniu własnych ograniczeń i o nawiązywaniu niezwykłych więzi. Sparaliżowany bogacz, Philippe, poznaje młodego czarnoskórego Drissa, który zaczyna u niego pracować. Z czasem mężczyźni zaprzyjaźniają się. Przyjaźń ta wpływa na nich obu bardzo pozytywnie. Philippe bardziej docenia życie, podczas gdy Driss potrafi stawiać czoło swoim problemom. Nie jest to może najambitniejszy film świata, jednak bardzo porusza i dostarcza mnóstwo dobrych emocji.

“Światło między oceanami”

“Światło między oceanami” w reż. Dereka Cianfranca to poruszająca historia o parze, która bardzo pragnie mieć dziecko, jednak kobieta wciąż i wciąż roni. W pewnym momencie wielkiego sztormu los zsyła parze małe dziecko, umieszczone na łódce. Kobieta i mężczyzna zaczynają wychowywać córeczkę jak swoją własną. Niestety, ta sielanka nie trwa długo. Para poznaje bowiem prawdziwą matkę dziewczynki. Koniec końców dziecko trafia do prawowitej matki, jednak para wciąż ma w pamięci małą dziewczynkę, którą traktowała jak swoją córkę.

“Co gryzie Gilberta Grape’a”

“Co gryzie Gilberta Grape’a” w reż. Lasse Hallström to niezwykły film, opowiadający o pewnym młodym człowieku, Gilbercie, opiekującym się swoim bratem z niepełnosprawnością umysłową, a także dwoma siostrami oraz bardzo otyłą matką. Dobro rodziny jest na głowie Gilberta. W pewnym momencie chłopak poznaje miłą Becky, co odmienia jego życie. Film jest niezwykle przejmujący i poruszający, a to za sprawą pokazania głębi relacji, jakie łączą bohaterów.

“Pora umierać”

“Pora umierać” to film w reż. Doroty Kędzierzawskiej, który opowiada o pewnej starszej pani Anieli, odznaczającej się niezwykłym temperamentem i wolą życia. Najbliższą istotą jest dla niej suka Filadelfia. Kobieta nie ma dobrych układów z synem, który tylko czeka, by przejąć jej majątek. Jesień życia Anieli jest oddana w sposób piękny i poruszający. Jest w tym filmie zarówno dużo pasji życia, jak i zgody na przemijanie.

“Edward Nożycoręki”

“Edward Nożycoręki” to jeden z piękniejszych filmów Tima Burtona. Dzieło to opowiada o pewnym dziwacznym chłopcu-cyborgu, który zamiast dłoni ma nożyce. Zostaje on bez opieki swojego twórcy. Jego życie zmienia się na lepsze, gdy poznaje pewną nastolatkę, w której się zakochuje. Edward z czasem przyłącza się do lokalnej społeczności, zostaje ogrodnikiem oraz fryzjerem. Film niezmiennie fascynuje widzów, skierowany jest on zarówno dla młodszych osób, jak i do tych nieco starszych – wzrusza on całe rodziny.

POWIĄZANE POSTY