Strona głównaArchitekturaJaki program do architektury wybrać?

Jaki program do architektury wybrać?

Jaki program do architektury wybrać?

Obecnie architekci i projektanci mają dostęp do narzędzi w postaci specjalistycznych programów. Większość z nich to głównie wstawianie do projektu gotowych elementów, których parametry określa użytkownik.  Jaki program do architektury wybrać?

program do architektury: Sketchup

SketchUp Pro to intuicyjny program do projektowania 3D przeznaczony dla początkujących i profesjonalistów we wszystkich dziedzinach życia. Od architektury i projektowania wnętrz, przez drukowanie 3D po planowanie przestrzeni, korzystanie z programu SketchUp jest łatwe, szybkie i przyjemne. Teraz zaprojektujesz szybciej. Dzięki oprogramowaniu do wizualizacji SketchUp V-Ray otrzymasz profesjonalne wizualizacje najwyższej jakości. Jest to silnik renderujący, który umożliwia tworzenie realistycznych projektów architektonicznych, wnętrz, ogrodów i produktów. Dzięki V-Ray for SketchUp otrzymasz profesjonalne wizualizacje najwyższej jakości. Jest to prosty w obsłudze program do wizualizacji, który zawiera obszerną bibliotekę materiałów i bogaty zestaw świateł. Jego zastosowanie w pracy umożliwia projektowanie realistycznych ogrodów, wnętrz, budynków i produktów.

program do architektury: Archicad

Archicad jako narzędzie architekta doskonale nadaje się do projektowania budynków i wnętrz. W bibliotece obiektów znajdziesz wiele rzeczy, które są bardzo pomocne w pracy projektantów wnętrz. Kolejną zaletą obiektów jest łatwość ich edycji, dzięki wielu ustawieniom możemy dostosować ich wygląd do naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy tworzyć bardziej złożone obiekty, możemy skorzystać z podstawowych narzędzi Archicad. Na poniższym przykładzie widać, że wyspa w kuchni została utworzona za pomocą narzędzia podłogowego. Podobnie pionowe elementy blatu zostały utworzone za pomocą narzędzia Ściana, podczas gdy wgłębienia uzyskano za pomocą narzędzia Kolumna. W ten prosty sposób możemy zamodelować niemal każdy budynek.

program do architektury: Caddecor

CAD Decor PRO łączy w sobie to, co najlepsze w programach CAD Decor i CAD Kitchens. Umożliwia modelowanie 3D, projektowanie kuchni z podstawami szafek kuchennych, projektowanie łazienek z płytkami oraz edycję i optymalizację używanych płytek. Posiada wiele unikalnych funkcji rozmieszczania, obszerną bazę danych mebli różnych producentów oraz zaawansowany funkcjonalnie moduł do profesjonalnego renderowania. To właśnie dzięki tym cechom CAD Decor PRO jest jednym z najbardziej wszechstronnych programów do projektowania wnętrz.

program do architektury: Autocad

Autodesk AutoCAD jest wiodącym i obecnie najpopularniejszym oprogramowaniem komputerowym do projektowania CAD. Rozwiązanie pozwala zaprojektować dowolny obiekt, a teraz oferuje zestaw narzędzi, które pozwolą zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność codziennej pracy. Obecnie Autodesk AutoCAD jest dostępny dla aplikacji internetowych i mobilnych. Dzięki Autodesk AutoCAD architekci, inżynierowie i specjaliści budowlani mogą rysować, opisywać i projektować rysunki 2D, tworzyć modele 3D za pomocą brył, powierzchni i siatek, automatyzować powtarzające się zadania i dostosowywać projekty za pomocą aplikacji i interfejsów API.

program do architektury: 3DS max

Jedno z najbardziej zaawansowanych na rynku programów do tworzenia modeli i wizualizacji 3D. Za pomocą tego programu możesz tworzyć realistyczne wizualizacje. Potężne narzędzie zaprojektowane do modelowania szerokiej gamy brył 3D bez ograniczeń. Nie ma jednak wbudowanego silnika renderującego, więc trzeba będzie kupić inny program, zwykle V-Ray za 4500 zł. To program dla perfekcjonistów i bardzo wymagających osób, dla których realistyczna wizualizacja jest najważniejsza. Czy są jakieś wady programu? Tak i poważnie, czas potrzebny na stworzenie projektu w tym programie. Jeśli nie przeszkadza Ci czas potrzebny na stworzenie każdego projektu, to jest program dla Ciebie. Czy perfekcyjnie dopracowana grafika jest warta czasu? Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Więcej o programach i trendach w architekturze przeczytasz na: https://kukulturze.pl/ 

POWIĄZANE POSTY