Strona głównaTeatrObsada Teatru Powszechnego w Warszawie

Obsada Teatru Powszechnego w Warszawie

Obsada Teatru Powszechnego w Warszawie

Repertuar Teatru Powszechnego spełnia oczekiwania zarówno fanów klasycznych XX-wiecznych dramatów, jak i chcących zaczerpnąć inspiracji z nowoczesnych dzieł młodych artystów. Zarząd dba również o jak najlepszą obsadę aktorską wszystkich wystawianych przez siebie sztuk – kogo możemy więc zobaczyć na scenie?

Obsada Teatru Powszechnego

Wyjątkowo różnorodna grupa wykonawców zapewnia, idealne wręcz, dopasowanie aktorów do odgrywanych przez nich ról.

Karolina Adamczyk

Bydgoska aktorka teatralna, telewizyjna a także śpiewaczka. Odgrywała Ankę w spektaklu Zabić was to mało reżyserii A. Pieczyńskiego. Za tę rolę otrzymała Nagrodę Prezesa ZASP oraz indywidualną Nagrodę Jury.

Grzegorz Artman

Zadebiutował w sztuce Głup P. Tomaszuka w 1996 roku w Teatrze Towarzystwa „Wierszalin” w Supraślu. Zdobywca wielu nagród, m.in. Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Bydgoszcz, Nagrody Jury Społecznego oraz Jury Dziennikarzy.

Klara Bielawka

Jej przygoda w Teatrze Powszechnym rozpoczęła się w 2016 roku od gościnnego występu w spektaklu Każdy dostanie to, w co wierzy reżyserii W. Rubina. Zwyciężczyni nagrody Marta Awards (za grę w Dobry człowiek z Seczuanu w reżyserii P. Miśkiewicza) na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Teatralnej w Brnie.

Aleksandra Bożek

W zespole Teatru Powszechnego już od 2008 roku. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, w której aktualnie jest wykładowczynią. Znana, między innymi, z roli Bogny w telewizyjnym spektaklu Koronacja (reżyserii S. Chondrokostasa). W 2005 roku zdobyła Grand Prix III Ogólnopolskiego Monogramu Współczesnego.

Arkadiusz Brykalski

Aktor, śpiewak a także filolog polski. Dołączył do Teatru Powszechnego w sezonie 2016/2017. Najbardziej rozpoznawalny z roli Adama w serialu Ślepnąc od świateł

Michał Czachor

Współpracował z wieloma teatrami w Krakowie, Warszawie oraz Bydgoszczy. Laureat wielu znaczących nagród za najlepsze role męskie/pierwszoplanowe.

Oksana Czekaszyna

Aktorka pochodząca z Ukrainy. Kształciła się oraz rozpoczynała przygodę z aktorstwem w Charkowie. Znajduje się w spisie 50. Śmiałych Kobiet według magazynu Wysokie Obcasy

Grzegorz Falkowski

Występował w wielu teatrach na terenie całego kraju. Z Teatrem Powszechnym związany od września 2010 roku.

Mamadou Góo Bâ

Senegalski artysta – aktor oraz muzyk. Należy do międzynarodowej grupy artystycznej LaFabriks. Jest solistą w formacji muzycznej Żywica.

Anna Ilczuk

W grupie Teatru Powszechnego od roku 2017, stałe współpracuje jednak z Grupą Artystyczną Ad Spectatores Pod Wezwaniem Calderóna.

Michał Jarmicki

Zadebiutował w 1992 roku, od tego czasu występował w wielu spektaklach oraz produkcjach telewizyjnych.

Andrzej Kłak

Współpracował kolejno z Teatrem Dramatycznym (Wałbrzych), Teatrem Polskim (Wrocław) a od 2017 roku z Teatrem Powszechnym.

Magdalena Koleśnik

Znana z ról:

  • Sylwii w filmie Sweat;
  • Jagny w Chłopach (w reżyserii K. Garbaczewskiego).

Natalia Lange

Aktorka teatralna, telewizyjna oraz filmowa. Brała udział w projekcie Atlas of Transitions.

Wiktor Loga-Skarczewski

Absolwent i wykładowca Krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Można oglądać go między innymi w filmach Sztuka Kochania oraz Jak pokochałam gangstera.

Mateusz Łasowski

Oprócz kariery teatralnej regularnie występuje także w serialach.

Artem Manuilov

Ukraiński aktor, od 2015 roku niezmiennie gra w produkcjach zarówno polskich, jak i ukraińskich. Jest stypendystą programu Gaude Polonia oraz Stypendium im. L. Kirklanda.

Maria Robaszkiewicz

Aktorka grała w Teatrze Powszechnym w latach 1983-1988, powróciła do grupy w 1997 roku.

Karina Seweryn

Od razu po ukończeniu studiów na krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych (w 2001 roku) dołączyła do zespołu Teatry Powszechnego.

Ewa Skibińska

Aktywna w zawodzie od 1985 roku. Zdobyła wiele nagród za swoją grę aktorską.

Oskar Stoczyński

Jego debiut teatralny (w 2016 roku) okazał się ogromnym sukcesem i przyniósł mu pierwsze nagrody w tej dziedzinie. Wcześniej występował w produkcjach filmowych.

Julian Świeżewski

Pracuje jako aktor od 2013 roku. Prężnie rozwija karierę i w teatrze, i w telewizji.

Barbara Wysocka

Aktorka oraz reżyserka. W przeszłości grała w teatrach w Niemczech oraz studiowała tam grę na skrzypcach.

Kazimierz Wysota

Systematycznie gra w Teatrze Powszechnym, Teatrze Telewizji oraz produkcjach telewizyjnych. Znany m.in. ze spektaklu Dżuma w reżyserii K. Brauna oraz Kordian w reżyserii J. Englerta.

POWIĄZANE POSTY