Strona głównaAktualnościJak sprawdzić kto z kim rozmawia na WhatsApp?

Jak sprawdzić kto z kim rozmawia na WhatsApp?

Coraz więcej osób zauważa, że WhatsApp stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla popularnych platform społecznościowych. Jeżeli Twoje dziecko już korzysta z tej aplikacji, warto poświęcić chwilę i zastanowić się jak chronić je przed zagrożeniami. Zatem jak sprawdzić kto z kim rozmawia na WhatsApp? Dowiedz się więcej!

Program do sprawdzania aktywności na WhatsApp – mSpy

Wszystkie osoby, które chcą kontrolować aplikację WhatsApp swojego dziecka, powinny zapoznać się z program do sledzenia whatsapp mSpy. Jest to między innymi program do sprawdzania aktywności na WhatsApp, jednak posiada zdecydowanie więcej funkcji. Dzięki mSpy będziesz w stanie choćby:

  • monitorować wykonane połączenia telefoniczne w WhatsApp,
  • śledzić wysyłane i odbierane wiadomości,
  • przeglądać przesyłane multimedia – zdjęcia, filmy i inne.

W połączeniu na przykład z modułem lokalizacyjnym, mSpy to kompleksowe rozwiązanie dla rodziców oraz pracodawców, umożliwiające szeroko zakrojone monitorowanie. W pakiecie znajduje się o wiele więcej funkcji, jednak nie mieszczą się one w temacie dzisiejszego tekstu.

Jak sprawdzić z kim mąż pisze na WhatsApp?

Jednak mSpy nie stanowi jedynego dostępnego rozwiązania. Istnieje zdecydowanie więcej opcji oraz sposobów, by sprawdzić WhatsAppa innej osoby. Wśród nich warto wymienić aplikację internetową WhatsApp Web. Pozwala ona na korzystanie z komunikatora na komputerze stacjonarnym czy laptopie.

Proces logowania w WhatsApp Web jest bardzo prosty. Opiera się on na zeskanowaniu kodu QR, wyświetlanego w przeglądarce na docelowym urządzeniu. W telefonie należy otworzyć aplikację i zeskanować ten kod. Po kilku sekundach konto powinno zostać powiązane, dzięki czemu będziesz w stanie korzystać z programu na wielu urządzeniach.

Jak sprawdzić z kim mąż pisze na WhatsApp? Jeśli masz dostęp do wybranego telefonu (i jesteś w stanie go odblokować), wystarczy że połączysz aplikację z Twoim komputerem. Dzięki temu nie musisz za każdym razem korzystać z telefonu, przez co możesz niepostrzeżenie przeglądać wiadomości innej osoby.

Prezentowana metoda ma jednak jedną znaczącą wadę. Po pewnym czasie musisz ponownie się zalogować, co utrudnia całą sprawę. Dodatkowo w aplikacji mobilnej użytkownik jest w stanie zobaczyć, jakie urządzenia są obecnie podłączone do konta. Jeśli nie rozpozna danej pozycji, może natychmiastowo zakończyć połączenie.

Sprawdzanie aktywności na WhatsApp z jednorazowym hasłem

WhatsApp pozwala również na logowanie przy użyciu jednorazowego hasła. Na podany numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej zostanie wysłany specjalny kod, który pozwoli na wejście na wybrane konto.

Oczywiście istnieje szansa, że uda Ci się w ten sposób wejść na konto wybranej osoby, jednak warto zdawać sobie sprawę z pewnych ograniczeń. Są to między innymi:

  • uzależnienie od dostępu do telefonu i poczty elektronicznej,
  • pozostawienie śladu w skrzynce odbiorczej,
  • wyłącznie jednorazowe działanie.

Wykorzystanie Dysku Google do przeglądania WhatsAppa

Alternatywną metodą na sprawdzenie aktywności na WhatsApp jest skorzystanie z Dysku Google. Dzięki oferowanej funkcji synchronizacji istnieje szansa, że właśnie tam zostaną zapisane wykonywane kopie zapasowe. Czy jednak jest to uniwersalna metoda?

Otóż nie. Po pierwsze, skuteczność tego sposobu jest uzależniona od tego, czy dany użytkownik regularnie wykonuje kopie zapasowe swoich konwersacji. Jeśli nie, nic nie wskórasz.

Dodatkowym problemem jest uzyskanie dostępu do konta Google danej osoby. Nie jest to kłopot, jeśli chcesz prowadzić kontrolę rodzicielską. Jeżeli jednak jesteś – załóżmy – pracodawcą i chcesz rozpocząć dozwolone prawem monitorowanie pracowników, będzie to znacznie trudniejsze.

Zatem jak pewnie widzisz, trudno znaleźć uniwersalne rozwiązanie, które poradzi sobie w każdej sytuacji. Z tego powodu polecamy dobranie odpowiedniej metody do Twoich aktualnych potrzeb. Może się okazać, że wcale nie potrzebujesz drogiej i zaawansowanej aplikacji szpiegowskiej.

Podsumowanie

Przeglądanie aktywności na portalu WhatsApp jest stosunkowo trudne jeśli chcesz zrobić to na własną rękę. Z pomocą przychodzą jednak profesjonalne aplikacje, takie jak mSpy. Dzięki niej będziesz w stanie przeprowadzić choćby kontrolę rodzicielską.

W mSpy znajdziesz też wiele przydatnych funkcji, dlatego jest to program polecany przez dużą liczbę użytkowników.

POWIĄZANE POSTY