Strona głównaFilmPozytywne filmy na wieczór

Pozytywne filmy na wieczór

Kinematografia jest nieodzowną częścią życia praktycznie każdego Polaka. Uwielbiamy oglądać filmy i robimy to, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Samych produkcji filmowych każdego roku powstaje ogromna ilość, dlatego też bez obaw każdy z nas jest w stanie odnaleźć interesujące go treści. Jednakże tym, co ostatnimi czasy zyskuje zdecydowanie dużą popularność – są filmy pozytywne.

Czym dokładnie są pozytywne filmy?

Gdy tylko przychodzi weekend bądź dzień wolny od pracy, bardzo chętnie siadamy przed telewizorem, aby zrelaksować się przy dobrym filmie. Na rynku obecnie jest całe grono przeróżnych treści filmowych, stąd też bez obaw każdy będzie w stanie odnaleźć coś dla siebie.  Żyjemy obecnie w czasach, w których wszelkiej maści serwisy VOD odnoszą sukcesy na całym świecie – również w Polsce. Dlatego też wyposażając się w odpowiednią subskrypcję, jesteśmy w stanie wykupić sobie dostęp do danej bazy filmów oraz seriali. Segmentem takiej bazy, który zdecydowanie jest wart uwagi – są właśnie filmy tak zwane pozytywne. Czym jednak jest taka produkcja? Aby film pozytywny spełnił swoją funkcję, przede wszystkim musi podnieść nas na duchu, wzbudzić pozytywne emocje oraz rzecz jasna poprawić humor. Jeśli dana produkcja filmowa spełnia jedno z tych kryteriów – zdecydowanie można uznać ją za film pozytywny, a takich filmów, na wspomnianych wcześniej serwisach VOD jest całkiem sporo, dlatego też bez problemu będziemy w stanie znaleźć taki, który trafi w nasze gusta zarówno pod względem obsady, jak i również fabuły. 

Przykładowe filmy pozytywne

Każdy z nas w swoim życiu prawdopodobnie widział dziesiątki, o ile nie setki filmów pozytywnych, nawet jeśli nie zdawaliśmy sobie sprawy z istnienia takiej kategorii. Klasyki filmowe takie jak znane wszystkim “Dzień Świstaka”, czy “Deszczowa piosenka”, to tylko ułamek z całej gammy filmów, które są w stanie sprowadzić na nasze twarze uśmiech, a w serce wtłoczyć radość, spokój oraz melancholię. Oto 2 przykładowe filmy pozytywne, które zdecydowanie warte są polecenia zarówno ze względu na gwiazdorską obsadę, ale również za scenariusz oraz pozytywny odbiór wśród krytyków filmowych na całym świecie.

Green Book

Green Book to wzruszająca opowieść o mężczyźnie z Bronxu, który uchodzi za drobnego cwaniaczka. Tony grany przez Viggo Mortensena (znanego z roli Aragorna we Władcy Pierścieni), zatrudnia się jako szofer wybitnego oraz bogatego muzyka Dona Shirleya (Grany przez Mahershala Aliego). Tony mając nadzieję na szybki oraz łatwy zarobek wyrusza z nowym pracodawcą na wielotygodniową podróż po Stanach Zjednoczonych. Tony jako osoba prosta oraz niezbyt pochlebnie patrząca na osoby o odmiennym kolorze skóry – nie przewidzi, że jego nowy szef jest Afroamerykaninem. Obaj mężczyźni muszą przeżyć wspólną podróż podczas, której nauczą się współpracy pomimo dzielących ich różnic praktycznie na każdej płaszczyźnie życia. 

Amelia

Film fabularny Amelia opowiada o żyjącej samotnie w wielkim Paryskim mieście Amelii Poulain, w którą wciela się Audrey Tatou. Główna bohaterka pewnego dnia za sprawą impulsu postanawia uszczęśliwiać innych ludzi. Jednak, czy tytułowa Amelia podczas uszczęśliwiania pozornie obcych osób nie zapomni o własnym szczęściu? To pytanie nasuwa się podczas seansu, a widz wspólnie z Amelią przeżywa podróż po paryskim Montmarte. Przygoda Amelii poszerzy nasze patrzenie na świat oraz przypomni, iż wśród niesienia pomocy bliźnim, nie można zapomnieć o samym sobie. Amelia to produkcja, która dostarczy widzowi zdecydowanie zastrzyk pozytywnej energii, a przecież w kinie pozytywnym – właśnie o to chodzi. 

 

POWIĄZANE POSTY