Nie będzie kalendarza Pirelli 2021

W związku z kryzysem związanym z koronawirusem włoski producent opon zrezygnował z publikacji swojego kalendarza na przyszły rok. W zamian firma zobowiązała się przekazać 100 000 euro na wsparcie badań i pomoc w zapanowaniu nad rozprzestrzenianiem się COVID-19.

Produkcja Kalendarza Pirelli została wstrzymana już wcześniej, w 1967 r., oraz w latach 1975–1983. Bezprecedensowy kryzys związany z COVID-19 zmusił nas do zrobienia tego ponownie. Wrócimy do projektu we właściwym czasie, razem z ludźmi, którzy nad nim pracowali.

powiedział Marco Tronchetti Provera

Firma Pirelli nie ujawniła jeszcze, kogo wyznaczyła do sfotografowania nadchodzącej edycji słynnego „The Cal”. W ubiegłym roku do tej roli wybrano Paolo Roversi. Zainspirowany najbardziej znaną historią miłosną Szekspira włoski fotograf stworzył koncepcję „Looking for Juliet”, łącząc po raz pierwszy fotografię – częściowo zrealizowaną w Weronie – z filmem.

W 18-minutowym filmie krótkometrażowym Roversi wcielił się w reżysera, który przeprowadza wywiady z aktorkami w roli Julii. Niedoszłe Juliets (w tym między innymi Emma Watson, Kristen Stewart, Claire Foy i Mia Goth) jedna po drugiej przedstawiają wieloaspektową postać, przejawiającą szeroki wachlarz emocji.

Poprzednimi fotografami kalendarza Pirelli byli między innymi Albert Watson, Tim Walker, Peter Lindbergh, Annie Leibovitz i Steven Meisel.

Zostaw komentarz