Polski artysta młodego pokolenia nadaje nowe życie zapomnianym przestrzeniom

Wchodząc do zapomnianych miejsc oddziałuje na daną przestrzeń, a ona oddziałuje na niego – w rezultacie końcowym również na odbiorców, którzy mogą zobaczyć ją w nowym wydaniu.

W swoim projekcie Pusto/Pełno/Stany Piotr Pasiewicz wypowiadając się przez ornament plastyczny dynamizuje bądź osłabia energię wybranego obiektu, kadruje lub podkreśla detale, które najbardziej przyciągną jego uwagę.

Wchodząc w relację z tą przestrzenią, zaczynam od oswojenia się z nią za pomocą języka plastycznego. Ta część mojej twórczości ma dla mnie ogromne znaczenie; nie jest to tylko malowanie murali, to jest coś więcej. Nazywam to art-recykling – przywrócenie do użytku opuszczonej przestrzeni, wydobycie jej najpiękniejszych cech. Puste zaczyna być pełne. Mój projekt ma na celu utrwalenie nie tylko zabytkowej architektury – czy to fabryk, domów, czy kamienic, które z czasem staną się zupełnie niedostępne lub zostaną zburzone. Chodzi także o utrwalenie historii, unikatowości miejsc za pomocą dokumentacji. Projekt jest na tyle dla mnie istotny, ponieważ te miejsca są unikalne, ale za chwile mogą zniknąć z mapy miasta.

Piotr Pasiewicz

Piotr Pasiewicz ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Tworzy w zakresie grafiki warsztatowej, rysunku, malarstwa, performance, wideoartu i krótkich form filmowych.

Zostaw komentarz