Wiedeńskie Muzeum Pogrzebowe wprowadziło do sprzedaży zestaw LEGO

Zestaw ma pomagać najmłodszym w oswojeniu się ze śmiercią, jako naturalną koleją rzeczy – w szczególności w sytuacji, gdy niedawno straciły one członka rodziny.

Czy śmierć jest odpowiednim tematem do zabawy? Holenderski terapeuta Richard Hattink z Uniwersytetu w Utrecht twierdzi, że „Temat śmierci jest wciąż tematem tabu, a to nie jest dobre.” Ten zestaw klocków może pomóc dzieciom lepiej znieść utratę bliskich i w naturalny sposób poradzić sobie emocjami.

źródło zdjęcia: bestattungsmuseum.at

35-latek połączył ze sobą klocki z różnych kolekcji LEGO i sprzedaje je jako zestawy pogrzebowe.

źródło zdjęcia: kirche-und-leben.de

W Holandii sprzedano już tysiące sztuk tego nietypowego zestawu, a niedawno został on zaprezentowany również na targach w Niemczech. W ofercie znajdziemy także model krematorium.

Ale dlaczego dzieci chcą bawić się spalarką z klocków LEGO? „Bo to ekscytujące” – odpowiada Hattink – „Jest to coś, o czym dorośli nie lubią rozmawiać. Zestaw pomaga dzieciom zrozumieć, co dzieje się w krematorium – przeciwnym razie jedyny piec, jaki są w stanie sobie wyobrazić i zrozumieć to ten kuchenny, a to powoduje obawy.”

źródło zdjęcia: bestattungsmuseum.at

Grupa LEGO od początku była informowana o jego projekcie. Początkowo nie miała nic przeciwko temu, że nazwał swoje zestawy „zabawkami pogrzebowymi”, ale kilka tygodni temu osoby odpowiedzialne za wizerunek marki w Danii zmieniły zdanie i zabroniły Hattinkowi używania tego określenia. Powód: „Dzieci powinny łączyć zabawki z Danii tylko z uśmiechniętymi twarzami”.

źródło zdjęcia: bestattungsmuseum.at

Zestawy można zakupić tutaj, w oficjalnym sklepie Bestattungsmuseum.

Zostaw komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz

Całkowicie nie na miejscu. Klocki lego są do zabawy. Odrobinę szacunku